Sagan v druhej etape pretekov Okolo Švajčiarska finišoval druhý, zvíťazil Luis León Sánchez

416570_switzerland_cycling_59456 1607ba9c0d06451185a5bcbd4be60859 676x451.jpg

BRATISLAVA 16. júna (WebNoviny.sk) – Víťazom druhej etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska sa stal Španiel Luis León Sánchez z tímu Astana.

Napriek niekoľkým náročným stúpaniam na trati sa očakával hromadný dojazd pelotónu, ale skúsený 35-ročný cyklista prekvapil súperov nečakaným útokom vyše desať kilometrov pred cieľom.

Najrýchlejším jazdcom z pelotónu bol Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a zostavu na stupňoch víťazov doplnil Talian Matteo Trentin z tímu Mitchelton-Scott.

Etapu pomerne dlho režíroval Švajčiar Claudio Imhof z domácej reprezentácie, ktorý osamotene jazdil v úniku. S víťazstvom v etape síce nemohol počítať, ale aktívnou jazdou si vybojoval priebežné prvenstvo vo vrchárskej i bodovacej súťaži.

V záverečnej časti trate sa o tempo staral kazašský tím Astana a zvýšeným tempom dokázal unaviť oklieštený pelotón. Aj preto mohol zaútočiť Luis León Sánchez, ktorý dosiahol 42. víťazstvo vo svojej kariére.

Zmena nastala aj v celkovom poradí 83. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska. Novým lídrom sa stal dánsky pretekár Kasper Asgreen z tímu Deceuninck – Quick Step. Dnes finišoval štvrtý a v súčte úvodných dvoch etáp má rovnaký čas ako druhý Peter Sagan. Na tretie miesto klesol Rohan Dennis, ktorý sa stal víťazom úvodnej krátkej časovky na necelých desať kilometrov.

Okolo Švajčiarska

nedeľa

2. etapa (Langnau im Emmental, 159,6 km): 1. Luis León Sánchez (Šp.) Astana 4:01:21 h, 2. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +6 s, 3. Matteo Trentin (Tal.) Mitchelton-Scott, 4. Kasper Asgreen (Dán.) Deceuninck – Quick Step, 5. Greg van Avermaet (Belg.) CCC Team, 6. Michael Matthews (Aus.) Sunweb – rovnaký čas.

Poradie po 2. etape: 1. Kasper Asgreen (Dán.) Deceuninck – Quick Step 4:12:16 h, 2. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe – rovnaký čas, 3. Rohan Dennis (Aus.) Bahrain-Merida +1 s, 4. Michael Matthews (Aus.) Sunweb +1, 5. Stefan Küng (Švaj.) Groupama-FDJ +10, 6. Matteo Trentin (Tal.) Mitchelton-Scott +17

Viac k témam: Okolo Švajčiarska
Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan v druhej etape pretekov Okolo Švajčiarska finišoval druhý, zvíťazil Luis León Sánchez © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júna 2019