Sagan pred Riom vyhral preteky horských bicyklov v USA

V lyžiarskom stredisku v štáte Wyoming na západe USA sa Peter Sagan predstavil na 50 km trati.GRAND TARGHEE 7. augusta (WebNoviny.sk) – Peter Sagan sa v rámci prípravy na olympijské hry v Riu de Janeiro stal víťazom otvorených pretekov horských bicyklov v americkom Grand Targhee s názvom Pierre´s Hole 50/100 Bike Race.

V lyžiarskom stredisku v štáte Wyoming neďaleko Alty na západe USA sa Sagan v sobotu predstavil na 50 km trati a podľa profilu pretekov na facebooku v náročnom teréne jazdil mimoriadne rýchlo. Podľa organizátorov na 50 km okruhu jazdci nastúpali 3600 výškových metrov, na 100 km to bolo až 7500 metrov.

„Dnešné preteky v Grand Targhee boli skvelé! Veľmi sa mi páčila priateľská atmosféra a pozitívna energia, ktorá vyžaruje z tohto miesta,“ reagoval Peter Sagan na svojom facebookovom profile. Pridal aj fotografiu zo stupňa víťazov s medailou. „Úradujúci svetový šampión Peter Sagan a víťaz zeleného dresu na Tour de France sa vracia k horskej cyklistike a na preteky v Brazílii sa pripravuje aj vo Wyoming’s Teton Mountains!“ znel status pretekov v Grand Targhee na facebooku.

Víťaz troch etáp na tohtoročnej Tour de France, ale aj prestížnej jarnej klasiky Okolo Flámska P. Sagan sa mal pôvodne v Riu predstaviť v cestných pretekoch s hromadným štartom, kde je úradujúcim majstrom sveta. Po zvážení všetkých alternatív (náročnosť okruhu, skorý termín pretekov už v sobotu 6. 8.), sa 26-ročný Žilinčan rozhodol, že to vyskúša v cross-country, kde bol kedysi ako junior úspešný a rozbiehal svoju neskôr mimoriadne úspešnú kariéru na ceste.

Tento rok sa jazdec tímu Tinkoff už predtým predstavil na dvoch podujatiach horských cyklistov – v rakúskom Grazi a českých Tepliciach. Úvodné preteky nedokončil, no v druhých získal potrebné body pre štart na OH 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016