Sagan chcel vyhrať, ale zaspal, hovorí Štybar o etape Tour de France s cieľom v Roubaix

381310_tom dumoulin peter sagan 676x451.jpg

ROUBAIX 16. júla (WebNoviny.sk) – Deviata etapa 105. ročníka Tour de France z Arrasu do Roubaix bola reklamou na cyklistiku. Priniesla viacero pádov, defektov aj zvratov, ktoré mali na svedomí nevyspytateľné dlažobné kocky. Medzi favoritov na víťazstvo sa v nej radil aj Peter Sagan, no napokon najrýchlejší bol Nemec John Degenkolb a Slovák obsadil piatu pozíciu.

Sagan nezachytil kľúčový únik

Držiteľ zeleného dresu pre lídra bodovacej súťaže nezachytil kľúčový únik trojice Degenkolb, Lampaert, Van Avermaet, ktorá odišla z pelotónu a potom na čele spolupracovala až do prejazdu cieľovou páskou.

Odporúčame:
Video: Sagan predviedol skvelý výkon v 9. etape Tour de France 2018, menšie „peklo severu“ vyhral Degenkolb

Sagan sa v závere pokúšal o zmazanie straty a s ďalšími kvalitnými pretekármi (Gilbert, Jungels, Stuyven) sa vydal na stíhaciu jazdu, ktorá ho posunula na konečnú piatu priečku.

Odporúčame:
Foto: „Kockovú“ 9. etapu Tour de France poznačili pády, Sagan vedie bodovaciu súťaž o 81 bodov

„Peter pomýšľal na tejto trati na víťazstvo, ale zaspal v momente, keď odchádzali Degenkolb, Lampaert a Van Avermaet. Týmto jazdcom nemal dovoliť uniknúť,“ povedal v rozhovore pre iSport.cz český cyklista Zdeněk Štybar, ktorý na Tour de France 2018 chýba a pripravuje sa spolu so zvyškom tímu Quick-Step Floors na sústredení v talianskom Livigne.

Poitschke pochválil cyklistov Bora-Hansgrohe

Aj Peter Sagan takisto uznal, že koncovku deviatej etapy nezvládol podľa svojich predstáv a pripravil sa o tretie víťazstvo na tohtoročnej Tour.

„Urobil som menšiu chybu. Na jedinom sektore ‚pavé‘ som cúvol na koniec skupiny a práve vtedy odišli. Bolo veľmi ťažké ich dostihnúť. Je to náročné, keď je každý zavesený na mojom zadnom kolese. Zaútočil som v posledných štyroch kilometroch, ale už bolo príliš neskoro,“ povedal pre oficiálny web pretekov dvadsaťosemročný Žilinčan.

Odporúčame:
Bol to bláznivý deň, urobil som aj tak-trochu chybu, hodnotí Sagan 9. etapu Tour de France 2018

Peter Sagan je po úvodnom týždni „starej dámy“ v celkovej klasifikácii na 23. priečke so stratou 3:08 min. Na svojom konte má dve etapové víťazstvá a je lídrom bodovacej súťaže. V boji o zelený dres nazbieral 299 bodov a pred druhým Kolumbijčanom Fernandom Gaviriom si vypracoval náskok 81 bodov.

„Petra máme v zelenom drese a Rafala Majku na 6. mieste celkovej klasifikácie. Na konte máme aj dve víťazné etapy a tvrdú prácu odovzdanú v každej z etáp. Som veľmi hrdý na to, čo sme ako tím odviedli v prvom týždni Tour de France,“ pochválil jazdcov Bora-Hansgrohe športový riaditeľ Enrico Poitschke na webe tohto nemeckého družstva. „Myslím si, že môžeme byť spokojní s tým, čo sme dosiaľ odviedli,“ pridal názor Peter Sagan.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tour de France 2018 (9. etapa): Arrasu – Roubaix (156,5 km)

Viac o téme Tour de France 2018

Všeobecné informácie
Program, profily etáp, výsledky
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, cyklistika, Peter Sagan, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan chcel vyhrať, ale zaspal, hovorí Štybar o etape Tour de France s cieľom v Roubaix © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018