Ruským vojakom zakázali používať v službe smartfóny, môžu za to ich príspevky na sociálnych sieťach

403606_russia_daily_life_56658 8f796ef53a6e4f00bab1624f7984e764 676x438.jpg

MOSKVA 20. februára (WebNoviny.sk) – Ruskí poslanci schválili zákon, ktorý zakazuje vojakom v službe používať smartfóny. Týmto krokom chcú zabrániť zverejňovaniu „citlivých informácií“ na sociálnych sieťach.

Zákon, ktorý v utorok schválila Štátna duma, dolná komora parlamentu, takisto zakazuje zdieľať na internete fotografie, videá či informácie o sebe, iných vojakoch a ich príbuzných. Sformalizovali tak zákaz používania smartfónov či tabletov, ktorý predtým vydalo ministerstvo obrany.

Rozhodnutie prišlo po publikácii verejne dostupných správ o bojoch na východe Ukrajiny medzi separatistami podporovanými Ruskom a ukrajinskými silami, či o ruskej vojenskej aktivite v Sýrii.

Tieto správy sa pritom odvolávali na príspevky vojakov a ich príbuzných na sociálnych sieťach. Boli zdrojmi informácií o ruských stratách a často v rozpore s oficiálnymi počtami, ktoré zverejnila Moskva.

Viac k témam: smartfón, sociálna sieť, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruským vojakom zakázali používať v službe smartfóny, môžu za to ich príspevky na sociálnych sieťach © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2019