Rusko poprelo správy o zničení jeho vrtuľníkov v Sýrii

Snímky zničených vrtuľníkov a nákladných áut zverejnila americká súkromná konzultačná a spravodajská agentúra Stratfor.Moskva 24. mája (WebNoviny.sk) – Ruské ministerstvo obrany poprelo dnes tvrdenia extrémistickej organizácie Islamský štát, podľa ktorých militanti zničili na ruskej leteckej základni v Sýrii niekoľko bojových vrtuľníkov a viacero nákladných vozidiel. Informovala o tom agentúra AP.

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov uviedol, že všetky ruské vrtuľníky nasadené v Sýrii „vykonávajú plánované úlohy“ súvisiace s likvidáciou teroristov“.

Konašenkov zároveň označil za „propagandu“ tvrdenia IS o zničení štyroch vrtuľníkov a 20 nákladných áut, ku ktorému údajne došlo na leteckej základni neďaleko starobylého mesta Palmýra.

Podľa Konašenkova sú zverejnené satelitné snímky zničených vrtuľníkov a nákladných vozidiel pozostatkami bojov, ktoré v tejto oblasti medzi sýrskymi vládnymi jednotkami a militantmi prebiehajú už niekoľko mesiacov.

Snímky zničených vrtuľníkov a nákladných áut zverejnila dnes americká súkromná konzultačná a spravodajská agentúra Stratfor.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2016