Rusko hrozí prerušením diplomatických vzťahov s Ukrajinou

Napriek anektovaniu ukrajinského Krymského polostrova Ruskom v roku 2014 a bojov na východe Ukrajiny Kyjev a Moskva neprerušili diplomatické styky. Moskva 12. augusta (WebNoviny.sk) – Ruský premiér Dmitrij Medvedev v piatok vyhlásil, že Rusko možno preruší diplomatické vzťahy s Ukrajinou pre hlásené bezpečnostné incidenty na Krymskom polostrove – teda zrejme podnikne krok, ktorý neurobilo ani po anektovaní Krymu či spustení podpory separatistom na východe Ukrajiny.

Odporúčame:

Ukrajinca, čo údajne chystal útoky na Kryme, vzali do väzby

Sever Krymu je bez internetu, vraj z bezpečnostných dôvodov

Ukrajina uviedla do bojovej pohotovosti jednotky pri Kryme

Ruské štátne tlačové agentúry citovali Medvedeva, ktorý podľa nich povedal, že by nebol rád, kedy sa vzťahy prerušili, ale „ak nebude iná možnosť zmeniť situáciu, prezident možno podnikne tento krok“. Napriek anektovaniu ukrajinského Krymského polostrova Ruskom v roku 2014 a bojov na východe Ukrajiny Kyjev a Moskva neprerušili diplomatické styky.

Oznámenie Medvedeva prišlo po tom, ako Ukrajina uviedla vo štvrtok do stavu bojovej pohotovosti svojich vojakov rozmiestnených popri faktických hraniciach s Krymom a so separatistickými povstalcami na východe. Zároveň sa kvôli Krymu stupňuje vojna slov medzi Ruskom a Ukrajinou, dodala svetová agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016