Robert Fico je v stabilizovanom stave, prognózy sú dobré

Predsedovi vlády Robertovi Ficovi urobili kardiochirurgický zákrok v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave.BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico je po piatkovej operácii v stabilizovanom stave a jeho prognózy sú dobré. Pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Dobroslava Krajačičová. Bližšie informácie o operácii však na žiadosť rodiny nemocnica neposkytuje. Ako tiež hovorkyňa uviedla, zatiaľ je predčasné hovoriť o tom, kedy predsedu vlády z nemocnice prepustia.

Odporúčame:

Premiéra Roberta Fica operovali, nachádza sa na ARO

V Smere zaznieva otázka, kto nahradí Fica v ďalších voľbách

Šéfovi kabinetu v piatok 22. apríla urobili kardiochirurgický zákrok v NÚSCH v Bratislave. Zákrok urobil prednosta kliniky Michal Hulman, ktorý zdôraznil, že zákrok prebehol štandardne.

Hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová informovala agentúru SITA, že po dohode s Robertom Ficom ho stále zastupujú vicepremiéri tam, kde je potrebná jeho fyzická prítomnosť. Napríklad vicepremiéra pre investície Petra Pellegriniho poveril predložiť v parlamente programové vyhlásenie vlády. „Ad hoc budeme komunikovať a riešiť ďalšie záležitosti tak, ako to bolo doteraz,“ dodala hovorkyňa.

Premiérovi lekári robili podľa informácií Denníka N bypass, pri ktorom sa pomocou spojky obídu zúžené cievy. V prípade premiéra išlo o odstránenie zúženia ciev na troch miestach, teda trojnásobný bypass, tvrdí denník. Pri zavedení bypassov premostia slabo priechodné cievy cievami z inej časti tela, obvykle z nohy alebo hrudníka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. apríla 2016