Rio zažíva pohárovú horúčku, najvzácnejšia je gymnastika

Pri stánkoch s občerstvením sa tvoria nekonečné rady a všetci sa zúfalo snažia vytiahnuť ten pohár, ktorý im chýba.
RIO DE JANEIRO 15. augusta (WebNoviny.sk) – Na olympijských hrách opäť vypuklo pohárové šialenstvo. V Riu sa strhol boj o žlté poháre s oranžovými, modrými a zelenými farebnými vzormi, na ktorých je názov a silueta viac ako tucta športov. Najbežnejším javom na hrách nie sú medaile na krku športovcov, ale fanúšikovia s plnými rukami snažiaci sa nájsť stánok s pivom, kde by mohli nazbierať ďalšie prázdne poháre.

Ľudia ich vymieňajú, predávajú a aj kradnú v snahe získať tie najmenej bežné s odvetviami ako športová gymnastika a futbal. Pri stánkoch s občerstvením sa tvoria nekonečné rady a všetci sa zúfalo snažia vytiahnuť ten pohár, ktorý im chýba. Rodák z Brazílie Sergio De Oliveira momentálne žijúci v New Jersey uchmatol pohár s jazdectvom.

Spolu s partnerom Terrym Milesom sa snažia získať úlovok so všetkými štrnástimi športmi, ktoré na olympijských hrách videli. Terry nepije, a tak necháva všetko pivo Sergiovi. Majú už asi desať pohárov, ale stále im chýba ich hlavný cieľ, a tým je lukostreľba. Carmen Prunedová zo San Antonia v Texase nemá v úmysle vypiť žiaden svetlý ležiak.

„Hľadám poháre, nepijem pivo,“ povedala ďalšia zberateľka. Mala šťastie, keď jedna diváčka pustila pohár na eskalátore. Žena sa jej spýtala, či zbiera poháre. Povedala, že áno, a dostala od nej ďalšie dva kusy, čím sa Prunedovej kolekcia zveľadila na celkových šesť. Will Rodriguez z Dallasu položil svoj pohár iba na sekundu a v momente bol fuč. Bol to jeden z najvzácnejších suvenírov olympijských hier v Riu, plastový pohár so siluetou gymnastiky. „Ten bol dobrý,“ lamentoval Rodriguez.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016