RegioJet rozšíri vlakové spojenie medzi Prahou a Košicami

Spoločnosť RegioJet k dvom terajším párom vlakov denne medzi Prahou a Košicami pridá od prvej zmeny cestovných poriadkov 26. februára tretí spoj.BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Súkromný dopravca RegioJet zvýši počet vlakových spojov na trase medzi Prahou a Košicami. K dvom terajším párom vlakov denne pridá od prvej zmeny cestovných poriadkov 26. februára tretí spoj.

Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, k dennému a nočnému vlaku pribudne ďalší, ktorý bude z Košíc vychádzať v skorých ranných hodinách a do Prahy príde na obed. V opačnom smere bude vlak vypravený z Prahy poobede, pričom do Košíc bude mať príchod krátko pred 23. hodinou. Železnice Slovenskej republiky pre RegioJet už potvrdili kapacitu dopravnej cesty.

Odporúčame:

Regulačný úrad už schválil nové cenové rozhodnutia

„Na slovenskom území budú mať nové spoje na trati Košice – Praha a späť zastávky okrem Košíc v Kysaku, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, vo Vrútkach, Žiline a Čadci,“ uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. RegioJet aj po odchode vlakov z trasy Bratislava – Košice tak zachová vnútroštátne vlakové spojenie, napríklad medzi Žilinou a Košicami, trikrát denne v každom smere.

„RegioJet je najväčším železničným dopravcom na trase Košice – Praha a späť. Aktuálne svojimi vlakmi, ktoré premávajú so ziskom výhradne na komerčné riziko bez akéhokoľvek príspevku štátu, prepravuje denne na tejto trase dvetisíc až dvetisícpäťsto cestujúcich,“ dodal Ondrůj.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2017