Rakúsko posiela niekoľko desiatok vojakov na hranice Talianska zastavovať migrantov

VIEDEŇ 16. augusta (WebNoviny.sk) – Predstavitelia Rakúska oznámili, že vysielajú 70 vojakov na hranice s Talianskom, aby polícii pomáhali zastavovať nelegálnych migrantov vstupujúcich do krajiny. Vysokopostavený predstaviteľ rakúskej polície Helmut Tomac a predstaviteľ rakúskej armády Herbert Bauer v stredu uviedli, že tento krok je reakciou na stúpajúci počet prípadov migrantov, ktorí sa snažia prepraviť sa cez hranice pod podvozkami nákladných vagónov.

Odporúčame:
Pobrežná stráž zadržala niekoľko lodí s migrantmi, chceli sa dostať z Maroka do Španielska

Kontrola rakúskych hraníc je v Taliansku citlivou problematikou. Brennerský priesmyk spájajúci obe krajiny je jednou z hlavných trás spájajúcich Taliansko so severnou Európu a je osobitne intenzívne využívaný počas letnej dovolenkovej sezóny. Rakúski predstavitelia sa v minulosti vyjadrili, že sú pripravení v priesmyku nasadiť obrnené vozidlá, aby bránili migrantom dostať sa do Rakúska. Tomac však v stredu povedal, že také kroky neplánujú.

Viac k témam: hranica, migranti, Rakúsko, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko posiela niekoľko desiatok vojakov na hranice Talianska zastavovať migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017