Prvá žena na čele washingtonskej polície odchádza k futbalu

Cathy Lanierová patrí k najobľúbenejším aj najdlhšie slúžiacim veliteľom polície vo veľkých amerických mestách.WASHINGTON 16. augusta (WebNoviny.sk) – Veliteľka washingtonskej polície Cathy Lanierová sa rozhodla odstúpiť zo svojho postu, aby sa mohla stať šéfkou bezpečnosti v rámci americkej Národnej futbalovej ligy (NFL). Rezignáciu Lanierovej ohlásilo v utorok na sociálnej sieti Twitter vedenie metropolitnej polície.

Šéfka washingtonskej polície jej príslušníkov informovala prostredníctvom listu, že prijala pracovnú pozíciu v rámci NFL, uviedla agentúra AP.

Odporúčame:

Prioritou je zničenie Islamského štátu, vyhlásil Trump

‚Odporné‘ médiá nadržiavajú Clintonovej, rozhneval sa Trump

Lanierová (49) je vôbec prvou ženou, ktorá stála na čele metropolitnej washingtonskej polície. Spomedzi veliteľov polície vo veľkých amerických mestách patrí k najobľúbenejším aj najdlhšie slúžiacim. Svoj úrad zastávala deväť a pol roka – počas funkčného obdobia troch washingtonských starostov.

Lanierová dohliadala na zníženie kriminality v hlavnom meste. To v posledných rokoch zažilo nárast bohatstva, ktorý sa podpísal na premene kedysi problémových štvrtí, približuje AP.

Cathy Lanierová nedokončila ani strednú školu a ešte v tínedžerskom veku sa stala matkou. Neskôr sa stala príslušníčkou polície, kde začínala ako pochôdzkárka. Rýchlo sa však vypracovala a dosiahla vysoké hodnosti, čím sa stala inšpiráciou pre mnohých ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016