Procházka chce byť sudcom EÚ, navrhla ho advokátska komora

Kancelária Súdnej rady SR zverejní informácie o kandidátoch na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie, ako aj na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva v utorok 16. augusta.

BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo Slovenskej advokátskej komory navrhlo poslanca NR SR Radoslav Procházku (Sieť) ako kandidáta na funkciu dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie.

Som touto nomináciou poctený a vážim si ju. Prijal som ju, pretože sa európskemu právu aktívne venujem už od deväťdesiatych rokov a som presvedčený, že by som v tejto novej úlohe vedel byť užitočný,“ povedal Procházka dnes pre agentúru SITA. Podľa neho posúdenie jeho odbornosti sa uskutoční cez dve zložité kolá, jedno vnútroštátne, a ak to prebehne dobre, tak následne jedno zahraničné priamo na pôde súdu. „Akékoľvek ďalšie témy má preto význam riešiť až po tom, ako bude známy výsledok,“ konštatoval.

Odporúčame:

Procházka skončil, novým predsedom Siete sa stal Brecely

Procházka bol do soboty predsedom strany #Sieť. Na sneme v Trnave už na tento post nekandidoval, oznámil, že sa bude uchádzať o pozície, kde sa bude cítiť prospešný. Vtedy však nepovedal o aký post má záujem.

Kancelária Súdnej rady SR zverejní informácie o kandidátoch na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie, ako aj na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva v utorok 16. augusta. Samotná voľba sa uskutoční na zasadnutí súdnej rady 19. septembra. Nomináciu úspešných kandidátov musí ešte odobriť vláda.

Kandidátov do oboch volieb mali pôvodne oprávnení predkladatelia predložiť do 1. augusta. Neskôr šéfka súdnej rady Jana Bajánková lehotu na predkladanie kandidátov predĺžila do 15. augusta na základe požiadavky oprávnených predkladateľov, ktorí čerpali dovolenky. Jediným kandidujúcim bol ešte začiatkom augusta kandidát na ad hoc sudcu Tomáš Ľalík. Jeho nomináciu predložila členka rady Alena Šišková. Na post dodatočného sudcu nebol na začiatku augusta predložený žiaden kandidát.

Slovensko je posledná krajina, ktorá ešte neobsadila post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ v Luxemburgu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016