Princezná Eugenie a Jack Brooksbank pozvali na svadbu viac ako tisíc zástupcov širokej verejnosti

366278_britain_princess_eugenie_engaged_29962 9abf2b3a97c4403195e73d7815771276 676x460.jpg

BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Britská princezná Eugenie a jej snúbenec Jack Brooksbank pozvali na svoju svadbu, ktorá sa bude konať na jeseň na hrade vo Windsore, 1 200 zástupcov širokej verejnosti.

Živý prenos

Záujemcovia a záujemkyne, ktorí sa budú chcieť prizerať sobášu 27-ročnej vnučky kráľovnej Alžbety z areálu hradu, sa na to budú môcť prihlásiť, informovali zástupcovia kráľovskej rodiny. Prihlasovací formulár s osobnými údajmi môžu odoslať do 8. augusta.

Odporúčame:
Video: Princa Louisa pokrstili vodou z rieky Jordán, má šesť krstných rodičov

Snúbenci okrem toho pozvali na svoj veľký deň aj zástupcov charít, ktoré podporujú, zástupcov windsorskej komunity a deti zo škôl, ktoré navštevovala princezná. Všetci zmienení pozvaní budú mať možnosť vidieť prichádzať hostí a samotný obrad im sprostredkuje živý prenos.

Pár sa zosobáši 12. októbra v Kaplnke svätého Juraja, kde sa v máji konala svadba Harryho a Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu. Mladomanželia po svadbe absolvujú jazdu v koči so sprievodom po Windsore.

Charitatívne organizácie

Dvojica, ktorá sa zoznámila pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky, sa zasnúbila v januári v Nikarague. Eugenie, ktorá pracuje ako riaditeľka v galérii Hauser and Wirth, si po svadbe ponechá svoj titul a bude mať možnosť rozhodnúť sa, či si vezme manželovo priezvisko.

Odporúčame:
Vnučka kráľovnej Alžbety II. prezradila meno dcérky, vzdali hold prastarej matke dieťaťa

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je deviatou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií, ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.

Viac k témam: princezná Eugenie, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk – Princezná Eugenie a Jack Brooksbank pozvali na svadbu viac ako tisíc zástupcov širokej verejnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018