Pri ostrove Samos sa potopila loď s utečencami

Ide už o druhé potopenie plavidla s migrantmi v priebehu dvoch dní. Atény 28. januára (WebNoviny.sk) – Najmenej 11 ľudí, väčšinou detí, sa dnes utopilo v Egejskom mori východne od gréckeho ostrova Samos. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na grécku pobrežnú stráž. Medzi 11 obeťami potopenia lode prepravujúcej utečencov je sedem detí a štyria dospelí – traja muži a jedna žena. Ďalších desať ľudí sa podarilo zachrániť.

Okolnosti tohto nešťastia nie sú známe. Na pátraní po ďalších preživších, resp. obetiach sa okrem gréckej pobrežnej stráže podieľa aj európska pohraničná agentúra Frontex. Ide o druhé potopenie plavidla s migrantmi v priebehu dvoch dní. Pri stredajšom nešťastí neďaleko ostrova Kos zahynulo sedem ľudí vrátane dvoch detí.

Grécke ostrovy sú hlavnou vstupnou bránou do Európy pre ľudí utekajúcich z oblastí vojnových konfliktov na Blízkom východe, ale aj pre tzv. ekonomických migrantov unikajúcich pred chudobou v Ázii a Afrike. Ich prílev sa neustal ani napriek zhoršeným poveternostným podmienkam počas zimy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2016