Pri dopravnej nehode zomrel 67-ročný chodec

Polícia vyzýva chodcov, aby používali reflexné prvky, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a správali sa na ceste disciplinovane. Polícia tiež vyzýva všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali prítomnosť chodcov v cestnej premávke a svojou predvídavosťou predišli možnej kolízii s nimi.BRATISLAVA 7. januára (WebNoviny.sk) – Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej zomrel chodec. Nehoda sa stala v stredu 6. januára o 17:50 na ceste I/59 v katastri obce Uľanka v okrese Banská Bystrica.

Ako uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 30-ročný vodič z Banskej Bystrice viedol osobné vozidlo Škoda Superb v smere od obce Donovaly na Banskú Bystricu. V pravom jazdnom pruhu pri priechode pre chodcov z doposiaľ nezistených príčin zrazil 67-ročného chodca z Uľanky.

Chodec po prevoze do nemocnice vnútorným poraneniam podľahol. U vodiča požitie alkoholu nezistili, u chodca nariadili súdnu pitvu. Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Na zistenie príčiny a miery zavinenia do vyšetrovania priberú aj znalca z odboru cestnej dopravy.

Polícia vyzýva chodcov, aby používali reflexné prvky, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a správali sa na ceste disciplinovane. Polícia tiež vyzýva všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali prítomnosť chodcov v cestnej premávke a svojou predvídavosťou predišli možnej kolízii s nimi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. januára 2016