Pri brehoch Malajzie zmizla loď, pátranie komplikuje počasie

Loď s desiatkami cestujúcimi na palube sa stratila v sobotu v zlom počasí. Majiteľ nahlásil nezvestnosť plavidla po tom, čo sa po 12 hodinách od vyplávania nevrátilo do Kota Kinabalu, hlavného mesta malajzijského štátu Sabah.KUALA LUMPUR 29. januára (WebNoviny.sk) – Silný vietor a rozbúrené more komplikujú pri pobreží Malajzie pátranie po lodi, na palube ktorej bolo 31 ľudí vrátane 28 čínskych turistov.

Loď sa stratila v sobotu v zlom počasí. Majiteľ nahlásil nezvestnosť plavidla po tom, čo sa po 12 hodinách od vyplávania nevrátilo do Kota Kinabalu, hlavného mesta malajzijského štátu Sabah. Jeho cieľom bol medzi turistami obľúbený ostrov Pulau Mengalum vzdialený približne 30 kilometrov.

Pátranie po lodi zatiaľ neprinieslo žiadne výsledky, povedal v nedeľu agentúre DPA predstaviteľ malajzijského námorného úradu. Incident sa stal v prvý deň nového lunárneho roka, ktorí oslavujú milióny Číňanov na celom svete. Oblasť s rozlohou 400 námorných štvorcových míľ prehľadávajú príslušníci námorného úradu, polície, námorníctva a letectva.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. januára 2017