Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Čaputová sa zatiaľ neplánuje vzdať v prospech Mistríka

376694_imgl7973 676x451.jpg

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová sa zatiaľ nevzdá v prospech iného kandidáta, plánuje pokračovať v kampani. Jej meno teda bude na volebných lístkoch, ktoré sa začnú tlačiť koncom tohto týždňa.

„Podmienkou môjho ústupu bolo, že do druhého kola by postúpili dvaja kandidáti, ktorí by reprezentovali iné hodnoty. Vďaka podpore ľudí som sa tesne priblížila k druhému miestu,“ povedala v stredu Čaputová na tlačovej konferencii, na ktorej reagovala na výsledky prieskumu agentúry AKO, ktorý zverejnili v utorok. Čaputová skončila so ziskom 14,7 percenta tretia za Šefčovičom (18,2%) a Mistríkom (15,8%). Za Čaputovou sa umiestnil Štefan Harabin.

Férová a vecná kampaň

Čaputovú podporuje v kampani Progresívne Slovensko, ktorého je podpredsedníčkou. Čaputová podľa vlastných slov bude situáciu sledovať, ale nateraz považuje za zodpovedné zotrvať v kampani. Myslí si, že za jej skokový nárast preferencií môžu diskusie, ale aj to, že prezidentské voľby sa stali celospoločenskou témou.

„Myslím, že vedieme férovú, vecnú kampaň na témy, ktoré Slovensko trápia a ktoré občania považujú za dôležité,“ dodala. Ďalší vývoj bude starostlivo vyhodnocovať, keďže pre ňu je dôležité nezobudiť sa do rána, v ktorom budú kandidátmi na prezidenta v druhom kole kandidát Smeru Maroš Šefčovič a Štefan Harabin.

Výzvy Mistríkovi neplánuje

Svojho hlavného demokratického súpera Roberta Mistríka nebude vyzývať, aby podnikol nejaké kroky, nevidí na to teraz dôvod, ale verí, že sa zachová správne. S jeho tímom nie je v kontakte.

Zuzana Čaputová avizovala, že je pripravená vzdať sa v prospech Roberta Mistríka, ak by hrozilo, že do druhého kola môže postúpiť kandidát Smeru Maroš Šefčovič a sudca Štefan Harabin. Tvrdí, že tak odpovedala na legitímnu novinársku otázku, z ktorej sa potom stala téma.

V prieskume agentúry AKO, ktorý zverejnili v utorok, skončila Čaputová so ziskom 14,7 percenta tretia za Šefčovičom (18,2%) a Mistríkom (15,8%). V stredu ešte zverejní hnutie OĽaNO prieskum Focusu.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Progresívne Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Čaputová sa zatiaľ neplánuje vzdať v prospech Mistríka © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019