Prešovský župan Chudík reagoval na otvorený list protikandidáta

349444_peter chudik 640x420.jpg

PREŠOV 15. augusta (WebNoviny.sk) – Predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík v utorok reagoval na výzvu svojho protikandidáta Františka Bednára, ktorý ho v pondelok otvoreným listom vyzval na zváženie svojej kandidatúry na post predsedu PSK, ktorú Chudík zastáva od začiatku fungovania samosprávnych krajov.

„Bednár odštartoval svoju kampaň lžami, útokmi a ohováraním, čím sa snaží odviesť pozornosť od základnej témy volieb do vyšších územných celkov. Pre mňa je to rozvoj a stabilita PSK pre všetky jeho generácie,“ sprostredkovala agentúre SITA stanovisko župana hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Bednárova výzva Chudíkovi

Bednár na tlačovej konferencii, pri ktorej oznámil svoju kandidatúru na post predsedu PSK za novovzniknutú neparlamentnú stranu Nezávislosť a Jednota (NAJ), uviedol, že z pozície župana chce ukončiť klientelizmus a prepojenie politikov s osobami spájanými v médiách s tzv. ekonomickou mafiou. Preto otvoreným listom vyzval úradujúceho župana Petra Chudíka, aby zvážil svoju ohlásenú kandidatúru na post predsedu PSK.

Odporúčame:
Strana NAJ predstavila kandidáta na post prešovského župana

„Ak Vám ide naozaj o rozvoj a dobré meno Prešovského samosprávneho kraja, aby ste svojím odstúpením z kandidatúry dali možnosť získať post župana aj iným kandidátom, ktorých mená nie sú spájané s osobami z kruhov organizovaného zločinu a nevenujú sa svojim podnikateľským aktivitám, čo bude zárukou, že sa budú venovať v prvom rade práci župana,“ napísal Chudíkovi vo výzve.

Sedem oficiálnych kandidátov

Ako uviedol, o konflikte záujmov súčasného župana svedčia výpisy z obchodného registra, ktoré v prípade jeho spoločností prevádzkujúcich solárne elektrárne poukazujú na jeho spoluprácu s osobami podozrivými z prepojenia na organizovaný zločin.

„Ak by v Taliansku alebo Nemecku bol politik prepojený na ľudí, o ktorých sa píše v knihe o slovenskej mafii, že sú spájaní priamo s organizovaným zločinom, tak takíto ľudia nekandidujú v Európske únii. Ak je teda Slovensko členský štát EÚ, nech sa tak aj správa,“ uviedol v pondelok pred novinármi Bednár.

O post predsedu PSK sa momentálne uchádza sedem oficiálnych kandidátov. Okrem nominanta strany Smer-SD Petra Chudíka a Františka Bednára sa na župana kandiduje aj František Oľha (Šanca), primátor Levoče Milan Majerský (KDH) a viceprimátor Popradu Pavol Gašper (nezávislý).

Strana SNS na post predsedu PSK navrhuje Miroslava Škvareka, Ján Garaj kandiduje ako nezávislý. Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 4. novembra. Predsedov samosprávnych krajov si obyvatelia budú na rozdiel od minulosti vyberať v jednokolovej voľbe.

 

Viac k témam: František Bednár, Peter Chudík, PSK Prešovský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešovský župan Chudík reagoval na otvorený list protikandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017