Premiér Pellegrini kritizuje poslancov Smeru-SD, ako sa zachovali pri voľbe sudcov v parlamente

370035_robert fico peter pellegrini 676x451.jpg

BRATISLAVA 15. februára (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini nebude iniciovať ani mimoriadne rokovanie vlády, ani v piatok nepožiada parlament o prerokovanie zákona v skrátenom legislatívnom konaní, ktorý by predĺžil funkčné obdobie súčasných ústavných sudcov.

Ako v piatok v Košiciach povedal novinárom, v modernom demokratickom štáte pri fungujúcich vzťahoch a koalícii, má mať koalícia silu nájsť zhodu na toľkých kandidátoch, aby bol súd funkčný.

„A ja osobne nesúhlasím s tým, ako sa zachoval klub našej vlastnej strany (Smer-SD, pozn. SITA), ktorý sa podieľa na tom, že od soboty bude Ústavný súd SR nefunkčný a nebude si môcť plniť svoje ústavné povinnosti,“ vyhlásil premiér s tým, že sa s týmto stavom nemôže ani ako občan, ani ako predseda vlády stotožniť.

„Pevne verím, že bude čo najskôr vypísaná nová voľba a že všetci zodpovední politici, ktorí berú plat za to, aby zodpovedali za funkčnosť všetkých orgánov v tomto štáte, nájdu zhodu a zabezpečia, aby ústavný súd, ktorý je garantom demokracie a ústavnosti v tejto krajine, bol plne funkčný a mohol si plniť svoje povinnosti,“ dodal.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini kritizuje poslancov Smeru-SD, ako sa zachovali pri voľbe sudcov v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019