Premiér Fico zvolal rokovanie vlády napriek požiadavke SNS, program skresal na jediný bod

350105_robert fico 640x420.jpg

BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Vláda v stredu bude rokovať, ale iba o jednom bode. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová.

Spresnila, že predseda vlády Robert Fico sa rozhodol zvolať na stredu rokovanie vlády, lebo „sú body programu, ktoré znesú odklad, ale o jednom musí kabinet rokovať.“

Odporúčame:
Ak má byť zachovaná vláda, premiér by mal podľa SNS zrušiť rokovanie vlády

Most-Híd víta ústretový krok

Ide o schválenie mandátu pre premiéra na stredajšie stretnutie premiérov Slovenska, Česka a Rakúska s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v rakúskom Salzburgu. „Témou schôdzky politikov je okrem iného smernica o vysielaní pracovníkov. Vyriešenie tejto témy je v národnoštátnom záujme Slovenska,“ zdôraznila hovorkyňa v tlačovej informácii. Na rokovaní vlády sa zúčastní aj podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič.

Koaličná strana Most-Híd víta tento ústretový krok premiéra, ktorý sa rozhodol zvolať vládu len s jedným neodkladným bodom programu, ktorý súvisí s jeho stredajšou zahraničnou pracovnou cestou, informovala hovorkyňa strany Klára Debnár. O ostatných plánovaných bodoch sa bude rokovať až po vyriešení koaličnej krízy, dodala.

Odporúčame:
Slovensko podľa Fica plní podmienky na to, aby bolo súčasťou európskeho jadra

Národniari žiadali o presun rokovania

Predseda SNS Andrej Danko vypovedal pred dvoma týždňami koaličnú zmluvu a žiada zmeny vo fungovaní koalície. Odvtedy sú vzťahy v koalícii napäté. Lídri koalície by sa mali stretnúť a rokovať o ďalšom spoločnom fungovaní v piatok, na štvrtok je zvolané rozšírené Predsedníctvo SNS. Národniari podľa predsedu poslaneckého klubu Tibora Bernaťáka preto požiadali o presun rokovania vlády, aby sa všetky nejasnosti vysvetlili a aby následne vláda mohla riadne rokovať.

Viac k témam: koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Fico zvolal rokovanie vlády napriek požiadavke SNS, program skresal na jediný bod © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017