Premávku po Dunaji medzi Bratislavou a Gabčíkovom zastavili

V pondelok zasadne Operačný štáb zimnej prevádzky, ktorý rozhodne o prípadnej obnove premávky, respektíve ako bude ďalej lodná doprava na Dunaji fungovať, povedal minister dopravy Érsek.
BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – Lodná premávka po Dunaji medzi Bratislavou a vodným dielom Gabčíkovo je až do odvolania zastavená. Dopravný úrad vydal toto nariadenie v piatok 20. januára večer pre pretrvávajúce mrazivé počasie a kryhy na Dunaji. Ide najmä o bezpečnosť lodných posádok. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

V sobotu bol aktuálny stav na vodnom diele v Gabčikove osobne preveriť minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) spolu s ministrom životného prostredia Lászlóom Sólymosom (Most-Híd). „V pondelok zasadne Operačný štáb zimnej prevádzky, ktorý rozhodne o prípadnej obnove premávky, respektíve ako bude ďalej lodná doprava na Dunaji fungovať,” povedal Érsek.

Plavba je pozastavená v úseku od Jaroveckého ramena po vodné dielo Gabčikovo. Podobne obmedzená jej aj doprava smerom na Maďarsko. Tu je lodná premávka povolená len od 10:00 do 20:00, v nočných hodinách je zastavená.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2017