Prejav prezidenta Kisku bol o ničom, slabý, plný fráz, nič zaujímavé, kritizuje Podmanický

402171_jan podmanicky smer sd 676x451.jpg

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Prezident SR Andrej Kiska podľa poslanca Smeru-SD Jána Podmanického nikdy nemal silný prejav, ale ten, ktorý dnes predniesol v Národnej rade SR, bol najslabší. Ako povedal novinárom, prezidentov prejav bol o ničom, slabý, plný fráz, nič zaujímavé. „Bola to strata času,“ vyhlásil.

Prezident by sa mal podľa Podmanického pýtať sám seba, prečo on zdržoval posledné vymenovanie ústavných sudcov. „Dnes hovorí, že my nemáme zdržovať, čo je minimálne falošné. Ústavný súd by mal vždy byť kompletný, aj vtedy, keď zdržiaval vymenovanie, určitým spôsobom ochromoval chod ústavného súdu,“ upozornil Podmanický.

Voľba ústavných sudcov bude podľa poslanca Smeru pravdepodobne tajná. Verí však, že bude zvolených 18 kandidátov. „Myslím si, že každý poslanec vyberie najlepších deväť kandidátov a 18 získa nadpolovičnú väčšinu, aby mohli ísť k prezidentovi na vymenovanie,“ dodal.

Viac k témam: Národná rada SR, Smer-SD, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prejav prezidenta Kisku bol o ničom, slabý, plný fráz, nič zaujímavé, kritizuje Podmanický © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2019