Predstavili prvý trailer snímky Trainspotting 2

Novinka režiséra Dannyho Boyla by sa mala do slovenských kín dostať 2. februára.BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Tvorcovia pokračovania kultovej snímky Trainspotting (1996) zverejnili prvý trailer očakávanej novinky s názvom Trainspotting 2.

V takmer dvojminútovom videu účinkujú Ewan McGregor (Mark „Rent Boy“ Renton), Ewen Bremner (Daniel „Spud“ Murphy), Jonny Lee Miller (Simon „Sick Boy“ Williamson), Robert Carlyle (Francis „Franco“ Begbie) a tiež Kelly Macdonald (Diane Coulston).

Z traileru je zrejmé, že novinka je iba voľnou adaptáciou knihy Porno (2002) Irvinea Welsha, ktorý napísal aj román Trainspotting (1993).

Na filme Trainspotting 2 opäť spolupracujú režisér Danny Boyle a scenárista John Hodge, ktorí stáli aj za pôvodným filmom. Ten rozpráva príbeh skupinky narkomanov žijúcich v 80. rokoch minulého storočia v škótskom Edinburghu.

Hodge získal za scenár nomináciu na Oscara a Britský filmový inštitút snímku zaradil na desiate miesto rebríčka najlepších britských filmov všetkých čias. Trainspotting 2 by sa mal do slovenských kín dostať 2. februára.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016