Predseda strany Smer-SD Robert Fico nazval novinárov najväčšími zločincami

403019_img_6077_copy 676x474.jpg

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico nazval novinárov najväčšími zločincami. „To, čo ste napáchali, tu nespôsobí 100 tornád,“ vyhlásil.

Stalo sa tak počas opakovanej voľby kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR, v ktorej nakoniec podobne ako v utorok nebol zvolený nikto.

Fico bol jedným z uchádzačov, ale pred prvou voľbou sa rozhodol stiahnuť svoju kandidatúru a navyše pred novinármi uviedol, že ak prejdú kandidáti spoločne zvolení poslancami Mosta-Híd a opozície, bude to mať vážne následky pre ďalšie fungovanie vládnej koalície.

Poslanci NR SR majú zvoliť 18 mien z 37 kandidátov (vzdali sa aj Lucia Kurilovská a svojho kandidáta Radovana Hrádeka stiahli kotlebovci), z ktorých následne prezident Andrej Kiska vymenuje polovicu. Deviatim sudcom Ústavného súdu SR vyprší funkčné obdobie 16. februára. Keďže poslanci ani v opakovanej voľbe nezvolili žiadneho kandidáta, hrozí znefunkčnenie ústavného súdu.

Viac k témam: Národná rada SR, predseda strany Smer-SD, Smer-SD, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda strany Smer-SD Robert Fico nazval novinárov najväčšími zločincami © SITA Všetky práva vyhradené.

14. februára 2019