Pravdepodobný páchateľ útokov v Barcelone a neďaleko Cambrils je stále na úteku

BARCELONA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Španielska polícia pokračuje v pátraní po unikajúcom členovi islamistickej bunky, ktorá stojí za útokmi v Barcelone a neďalekom meste Cambrils. V pondelok policajti prehľadávajú severovýchodný región hraničiaci s Francúzskom.

Odporúčame:
Teroristi mali v Barcelone iný plán, obetí mohlo byť oveľa viac

Úrady medzičasom potvrdili už aj identitu hľadaného. Podľa ich údajov ide o 22-ročného Maročana Younesa Abouyaaquouba, ako už predtým informovali miestne médiá. Ten je podozrivý zo šoférovania dodávky, ktorá vrazila do ľudí na promenáde Las Ramblas. Zomrelo pri tom 13 ľudí a 120 ďalších utrpelo zranenia. Ďalšia osoba zomrela pri následnom útoku v meste Cambrils.

Polícia tvrdí, že bunku tvorí 12 mužov, pričom všetci majú väzby na severné mesto Ripoll. Noviny El País zverejnili v pondelok tri nové fotografie pravdepodobného páchateľa, ako pešo uniká po útoku na Las Ramblas. Katalánska vláda oznámila, že v nemocniciach sa stále nachádza 51 zranených, pričom stav desiatich z nich je kritický.

K útokom v Španielsku sa prihlásila militantná extrémistická organizácia Islamský štát (IS) a vyhlásila, že sú odvetou za španielsku účasť na operáciách medzinárodnej vojenskej koalície proti IS v Sýrii a Iraku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Viac k témam: Islamský štát, teroristický útok, teroristický útok v Barcelone, terorizmus, Younes Abouyaaquoub
Zdroj: Webnoviny.sk – Pravdepodobný páchateľ útokov v Barcelone a neďaleko Cambrils je stále na úteku © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017