Požiar v rómskej osade neprežili tri malé deti

Požiar jedného z príbytkov na Davidovej ulici vypukol vo štvrtok okolo 18:00 a likvidovalo ho päť hasičov s dvoma kusmi techniky.SAČUROV 18. decembra (WebNoviny.sk) – Tri detské obete si vyžiadal nočný požiar jedného z príbytkov v rómskej osade v obci Sačurov (okres Vranov n/Topľou). Požiar vypukol okolo 18. hodiny na Davidovskej ulici a postupne sa rozšíril do celej stavby. Podľa informácií z Operačného strediska Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Prešove našli privolaní hasiči dom v tretej fáze horenia.

Požiar likvidovalo päť hasičov s dvoma kusmi techniky. Hasiči sa po príchode od miestnych obyvateľov dozvedeli, že v dome sú tri deti vo veku dva, tri a štyri roky. „Práce sťažoval prepadnutý strop a strecha, ktoré pokryli podlahu zhruba do výšky 50 centimetrov,“ uviedol operačný dôstojník. Po počiatočnej lokalizácii a odvetraní hasiči našli najprv dve deti a napokon aj tretie. Ďalšia osoba utrpela pri požiari viaceré popáleniny a previezli ju do nemocnice.

Na miesto zásahu boli prizvaní zisťovateľ príčin požiaru, operačný dôstojník a obhliadajúci lekár, ktorý vykonal obhliadku nájdených tiel. Pri zásahu asistovala tiež polícia. Ráno na miesto prišli aj experti z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu z Bratislavy, aby zistili presné príčiny vzniku požiaru.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015