Požiadavky učiteľov podporili v Trnave čiernymi dáždnikmi

Viacerí pedagógovia Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity oznámili, že vstupujú do ostrého štrajku.TRNAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Požiadavky učiteľov nespokojných so stavom slovenského školstva dnes demonštráciou v centre Trnavy podporilo asi 350 ľudí s čiernymi dáždnikmi. Dáždnikovú demonštráciu organizovali pedagógovia z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity, ktorá vychováva budúcich učiteľov.

Zúčastnili sa na nej aj študenti, učitelia základných škôl a rodičia detí. Viacerí pedagógovia z pedagogickej fakulty dnes oznámili osobné rozhodnutie vstúpiť do ostrého štrajku. Symbolický štrajkový štafetový kolík v podobe čierneho dáždnika im odovzdali učitelia z Iniciatívy trnavských učiteľov.

Odporúčame:

Vysokoškolskí učitelia prebrali štafetu, vstúpili do štrajku

Do Spojenej školy Novohradská neprišlo 504 žiakov

Rodičia sa pridávajú k štrajku, svoje deti nepošlú do školy

Učitelia prerušia štrajk, štafetu preberú vysoké školy

Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity bola už niekoľko rokov po sebe vyhodnotená za najlepšiu pedagogickú fakultu na Slovensku. Spoločnosť však podľa jej pedagóga Blažeja Baláža z toho veľa nemá, pretože absolventi sa nedokážu uživiť.

,,Ako ja k tomu prídem, že učiť chce len každý desiaty študent? Načo ja pripravujem deväť z desiatich študentov, ktorí nechcú ísť učiť? A tí čo idú, tí si na seba nezarobia a po dvoch – troch rokoch idú robiť au-pairky do Rakúska,“ povedal Baláž. Moderátor dnešného podujatia Martin Brestovanský poďakoval učiteľom a zdravotným sestrám za to, že svojimi aktivitami v posledných týždňoch ,,prebrali Slovensko z letargie“.

Školy v Trnave sa k štrajkovým aktivitám Iniciatívy slovenských učiteľov v uplynulých týždňoch zapojili skôr symbolicky ako aktívne. Z dôvodu štrajku boli na niekoľko dní zatvorené v meste len dve materské školy, základná škola nebola zatvorená žiadna.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2016