Používanie koaličných neriadených rakiet v sýrskej Rakke má značné dôsledky na civilistov

BEJRÚT 24. augusta (WebNoviny.sk) – Používanie neriadených rakiet koalíciou vedenou USA v sýrskej Rakke, kde bojuje proti teroristickej organizácii Islamský štát, si vybralo značnú daň na civilistoch, tvrdí ľudskoprávna organizácia Amnesty International. Uvádza to v správe, ktorú zverejnila vo štvrtok. V nej tiež kritizuje koalíciu za to, že od začiatku operácie na oslobodenie mesta nedokázala dostatočne vyšetriť stovky úmrtí civilistov.

Odporúčame:
Hizballáh a Sýria spustili v pohraničí s Libanonom ofenzívu voči islamistom

Organizácia vyslala minulý mesiac do Rakky svoj tím, ktorý tam prešetroval 95 úmrtí spôsobených koaličnou operáciou v júni a júli. Úmrtia potvrdili prostredníctvom rozhovorov s desiatkami občanov a ďalšími ľuďmi. Podľa hovorcu koalície Joea Scroccu je správa Amnesty International podložená „slabými informáciami“ a nahráva Islamskému štátu. Koalícia tvrdí, že za svoje trojročné pôsobenie v Sýrii a Iraku môže potvrdiť 624 neúmyselných úmrtí civilistov.

Viac k témam: rakety, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk – Používanie koaličných neriadených rakiet v sýrskej Rakke má značné dôsledky na civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017