Portugalci sú v semifinále, Poľsko vyradili až po rozstrele

V jedenástkovej lotérii mali napokon pevnejšie nervy Portugalčania, na strane Poliakov neuspel v 4. sérii Blaszczykowski.

MARSEILLE 30. júna (WebNoviny.sk) – Futbalisti Portugalska sa stali prvými semifinalistami na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Zverenci trénera Fernanda Santosa vo štvrtkovom štvrťfinálovom stretnutí na Stade Vélodrome v Marseille triumfovali až po strelách zo značky pokutového kopu nad hráčmi Poľska. Po riadnom hracom čase aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre stav 1:1.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Už v 2. min unikol po ľavej strane Grosicki a po jeho centri sa prvýkrát na šampionáte presadil Lewandowski. Kanonier Bayernu Mníchov zaznamenal druhý najrýchlejší gól v histórii ME, keď skóroval po 100 sekundách hry. Portugalčania sa po úvodnej štvrťhodine otriasli a s pribúdajúcim časom získavali pôdu pod nohami. V 33. min si mladík Renato Sanches narazil loptu s Nanim a krásnou strelou z hranice šestnástky vyrovnal. Vo veku 18 rokov a 316 dní sa stal najmladším strelcom vo vyraďovacej fáze európskych šampionátov. V 56. min podnikli Portugalčania rýchlu kontru, no Cristiano Ronaldo zakončil z uhla iba do bočnej siete. CR7 v 60. min „zluftoval“ v čistej šanci po prihrávke Naniho.

Obrazom: Štvrťfinále Euro 2016 Poľsko – Portugalsko

V 64. min sa oprel do lopty Cédric Soares, prudká strela z 25 metrov presvišťala okolo pravej žrde poľskej bránky. Na druhej strane si Rui Patrício poradil s pokusom Milika. V predĺžení si ani jedno z mužstiev nevypracovalo výraznejšiu príležitosť. V jedenástkovej lotérii mali napokon pevnejšie nervy Portugalčania, na strane „bielo-červených“ neuspel v 4. sérii Blaszczykowski.

Portugalsko sa v semifinále stretne s víťazom piatkového duelu Wales – Belgicko. Keďže na ME sa nehrá duel o 3. miesto, víťaz štvrtkového stretnutia si v predstihu zaistil minimálne zisk bronzu.

Štvrťfinále – štvrtok:

MARSEILLE (Stade Vélodrome):
Poľsko – Portugalsko 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1), 3:5 v rozstrele zo značky pokutového kopu – Portugalsko postúpilo do semifinále
Góly: 2. Lewandowski – 33. Renato Sanches, ŽK: 42. Jedrzejczyk, 66. Glik, 89. Kapustka – 70. Adrien Silva, rozhodovali: Brych – Borsch, Lupp (všetci Nem.)

Penaltový rozstrel: Cristiano Ronaldo – 0:1, Lewandowski – 1:1, Renato Sanches – 1:2, Milik – 2:2, Joao Moutinho – 2:3, Glik – 3:3, Nani – 3:4, Blaszczykowski – nedal, Quaresma – 3:5

Zostavy:
Poľsko: Fabiaňski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczyňski (98. Jodlowiec), Grosicki (82. Kapustka) – Lewandowski, Milik
Portugalsko: Rui Patrício – Cédric Soares, Pepe, José Fonte, Eliseu – William Carvalho (96. Danilo Pereira) – Joao Mário (80. Quaresma), Renato Sanches, Adrien Silva (73. Joao Moutinho) – Nani, Cristiano Ronaldo

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.