Polícia zrejme objavila príčinu požiaru hotela Arpit Palace, pri ktorom zomrelo niekoľko osôb

402844_india 676x452.jpg

NAÍ DILLÍ 13. februára (WebNoviny.sk) – Požiar hotela v hlavnom meste Indie, ktorý si vyžiadal 17 životov, zrejme spôsobil elektrický skrat. V stredu o tom informovala tamojšia polícia, podľa ktorej pri utorňajšom incidente utrpeli zranenia štyria ľudia. Polícia pritom vylučuje úmyselné založenie požiaru.

Podľa agentúry The Press Trust of India polícia zatkla generálneho manažéra a manažéra hotela Arpit Palace pre obvinenia zo zabitia.

Najviac ľudí zomrelo v dôsledku zadusenia. Hasičom sa podarilo zachrániť viac ako 30 ľudí. Medzi zranenými je aj žena z Mjanmarska, ktorá utrpela zranenie chrbtice po skoku z okna. Zraneniam podľahli aj traja členovia rodiny, ktorí spolu s ďalšími desiatimi príbuznými prišli do mesta na svadbu.

Staviteľ hotela mal povolenie na výstavbu najviac štyroch podlaží, no budova mala o dve poschodia viac, vrátane neschválenej kuchyne postavenej zo sklolaminátu na streche budovy.

Viac k témam: indická polícia, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zrejme objavila príčinu požiaru hotela Arpit Palace, pri ktorom zomrelo niekoľko osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019