Polícia začala disciplinárne konanie voči svojím príslušníkom, dôvodom je ich spevácky výkon

350028_policia_nemecko 640x420.jpg

WIESBADEN 21. augusta (WebNoviny.sk) – Polícia v nemeckej spolkovej krajine Hesensko začala disciplinárne konanie voči uniformovaným policajtom, ktorí boli zachytení na videu ako spievali znevažujúcu pieseň o futbalistovi tímu najvyššej nemeckej súťaže RB Lipsko Timovi Wernerovi.

Videozáznam, ktorý sa dostal aj na populárny youtube, bol podľa polície natočený v šatni hesenského poriadkového oddielu. Nemecká polícia zároveň uviedla, že „správanie príslušníkov je v rozpore s jej zásadmi“.

Odporúčame:
Aktualizované: Polícia potvrdila informáciu, že zastreleným mužom bol útočník z Barcelony

Tvrdí, že „výslovne neschvaľuje správanie uniformovaných strážnikov“ a ospravedlnila sa generálnemu manažérovi Lipska Ulrichovi Wolterovi, ktorý ospravedlnenie odovzdal Wernerovi.

Dvadsaťjedenročný Werner, ktorý v sobotu odohral v drese Lipska celý zápas proti Schalke 04 (0:2), sa stal nepopulárny medzi niektorými fanúšikmi pre jeho nafilmované pády v šestnástke v minulej sezóne.

 

Viac k témam: Nemecko, polícia, Tim Werner
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia začala disciplinárne konanie voči svojím príslušníkom, dôvodom je ich spevácky výkon © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017