Polícia zabila piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý teroristický útok v Španielsku

349700_spanielsko_policia 640x420.jpg

BARCELONA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Katalánska polícia zabila piatich podozrivých v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony. Pri ďalšom pokuse o teroristický útok utrpelo zranenia aj šesť civilistov a jeden príslušník polície.

Odporúčame:
Teroristický útok v Barcelone: Dodávka na Las Ramblas zrazila niekoľkých ľudí na chodníku (aktualizované)

Stalo sa tak zhruba osem hodín po tom, ako dodávka v Barcelone vošla medzi ľudí, pričom zabila 13 z nich a okolo stovky zranila, asi 15 z nich vážne. Medzi mŕtvymi a zranenými sú podľa katalánskej polície občania 24 krajín.

Podozriví z Cambrils mali podľa polície na sebe výbušné vesty, plánujú preto uskutočniť niekoľko kontrolovaných explózií.

Odporúčame:
Kiska, Fico aj Lajčák vyjadrili sústrasť pozostalým po obetiach útoku v Barcelone

Úrady v súčasnosti pracujú s teóriou, že podozriví z Cambrils a útok v Barcelone súvisia so stredajšou explóziou v meste Alcanar, pri ktorej zahynula jedna osoba. Obyvatelia domu zrejme pripravovali výbušné zariadenia.

K útoku na rušnom bulvári Las Ramblas v Barcelone sa už prihlásila militantná extrémistická organizácia Islamský štát. Polícia v súvislosti s ním zatkla dve osoby, no šoféra sa zatiaľ nepodarilo zadržať.

Fifth attacker ‚tried to stab passersby‘

More details emerging about attempted attack in Cambrils: https://t.co/LDD0qlXx3Q pic.twitter.com/yE2apabWRl
— BBC News (World) (@BBCWorld) August 18, 2017

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: Islamský štát, polícia, Španielsko, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zabila piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý teroristický útok v Španielsku © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017