Polícia pošle novoročné SMS mužom, ktorí obťažovali ženy

Textové správy vo štvrtok zašlú takzvaným Eviným pokušiteľom (Eve-teasers), čo je eufemizmus používaný v južnej Ázii na označenie mužov obťažujúcich ženy.Naí Dillí 30. decembra (WebNoviny.sk) – Takmer 600.000 indických mužov, ktorí v minulosti sexuálne obťažovali či prípadne si slovne doberali ženy, dostane od polície na Silvestra textovú správu. Informovala o tom dnes agentúra DPA. „Vy aj váš telefón ste stále pod dohľadom. Dúfame, že sa momentálne správate slušne. Želáme vám šťastný Nový rok,“ píše sa v pozdrave, ktorý plánuje polícia zasielať mužom v najľudnatejšom indickom štáte Uttarpradéš.

Textové správy vo štvrtok zašlú takzvaným Eviným pokušiteľom (Eve-teasers), čo je eufemizmus používaný v južnej Ázii na označenie mužov obťažujúcich ženy. Indická polícia im chce týmto odstrašujúcim opatrením pripomenúť, že na nich nezabudla. „Snažíme sa im povedať, že akýkoľvek pokus, ktorý by ženám spôsobil ťažkosti či ujmu, vyvolá tvrdú akciu,“ uviedol príslušník indickej polície Navniet Sekera, ktorý riadi telefonickú linku dôvery zriadenú pre pomoc ženám.

Textové správy podľa jeho slov dostane zároveň približne 500.000 indických žien, ktoré sa na obťažovanie sťažovali. Polícia ich chce takto uistiť, že im je v prípade potreby schopná pomôcť.
Sexuálne obťažovanie je v Indii veľkým problémom, k mnohým prípadom pritom dochádza práve počas rôznych festivalov či aj novoročných osláv, dodala DPA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015