• Ekonomický denník
  • Podozrivý balík na úrade krajinského premiéra v Durínsku, podľa zamestnancov obsahuje granát

Podozrivý balík na úrade krajinského premiéra v Durínsku, podľa zamestnancov obsahuje granát

360611_germany_bank_robbery_28613 964474340e2d4c18a19edbf1e14b461d 676x451.jpg

BERLÍN 4. decembra (WebNoviny.sk) – Do úradu krajinského premiéra v nemeckej spolkovej krajine Durínsko prišiel podozrivý balík, ktorý by mohol potenciálne obsahovať výbušniny.

Podľa informácií, ktoré poskytol agentúre Associated Press hovorca úradu Günter Kolodziej, balík prešetruje polícia, bližšie informácie však nezverejnili. Premiér Durínska Bodo Ramelow pre agentúru DPA uviedol, že políciu o zásielke informovali zamestnanci úradu a môže obsahovať ručný granát.

Odporúčame:
Podozrivý balíček, ktorý vyvolal paniku na vianočných trhoch, objavili aj v inom meste

Tvrdenia, že incident súvisí s balíkom doručeným do lekárne v Postupime, pre ktorý museli v piatok evakuovať vianočné trhy, sú podľa guvernéra v tejto chvíli len „čisté špekulácie“. Predchádzajúca zásielka bola zrejme súčasťou vydieračského sprisahania namiereného proti doručovateľskej spoločnosti DHL.

Viac k témam: granát, Nemecko, podozrivý balík, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrivý balík na úrade krajinského premiéra v Durínsku, podľa zamestnancov obsahuje granát © SITA Všetky práva vyhradené.

4. decembra 2017