Počas sviatkov môžu nákladné autá jazdiť po určených cestách, polícia udelila výnimku

350402_policia 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Polícia udeľuje na utorok 29. augusta a piatky 1. a 15. septembra všeobecnú výnimku pre všetky nákladné vozidlá, ktoré prichádzajú na územie Slovenska z niektorých susedných štátov a ich cieľ cesty je na území Slovenskej republiky.

Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dňoch pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová, niektorí vodiči nákladnej dopravy sa práve v tieto dni vracajú k rodinám po týždňoch strávených na cestách mimo domova.

Odporúčame:
Foto: Polícia hľadá vodiča, ktorý zrazil malé dieťa

Prezídium Policajného zboru preto posúdilo dôvody uvádzané v žiadosti Združenia cestných dopravcov o vydanie povolenia všeobecnej výnimky a výnimku vydalo. Ak si to však bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajti môžu zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy.

Viac k témam: nákladné autá, Polícia SR, sviatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas sviatkov môžu nákladné autá jazdiť po určených cestách, polícia udelila výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2017