Po zemetrasení na Ischii zachránili spod trosiek troch chlapcov, zahynuli dve ženy

350111_italy_earthquake_44100 5ef614ead97e4402be22b8c3b091bdf7 640x420.jpg

RÍM 22. augusta (WebNoviny.sk) – Záchranári na talianskom ostrove Ischia, ktorý v noci na utorok zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 4,0, vytiahli spod trosiek zrútenej budovy troch chlapcov.

Hasiči informovali, že v utorok o 14:12, zhruba 16 hodín po zemetrasení, sa im podarilo zachrániť aj najstaršieho z bratov, 11-ročného Cira. Ako prvého z trosiek vytiahli najmladšieho brata, sedemmesačného Pasqualeho a po ňom nasledoval osemročný Mattias.

Odporúčame:
Foto: Taliansky ostrov Ischia zasiahlo zemetrasenie, museli evakuovať aj nemocnicu

Chlapcov by mali už v stredu prepustiť z nemocnice. Zranenie pritom utrpel len Ciro, ktorý má zlomenú pravú nohu. Práve on zrejme zachránil život Mattiasovi tým, že ho strčil pod posteľ. Neskôr tiež búchaním rúčkou metly privolal pozornosť záchranárov. Ich otca sa podarilo zachrániť už skôr a matka dokázala z ruín vyjsť sama cez okno v kúpeľni.

Pri zemetrasení, ktorého epicentrum bolo severne od najviac zasiahnutej obce Casamicciola v hĺbke asi päť kilometrov, zahynuli najmenej dve ženy a ďalších 39 ľudí utrpelo zranenia. Zhruba 2600 ľudí prišlo o strechu nad hlavou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Taliansky ostrov Ischia zasiahlo zemetrasenie

Ostrov Ischia pri pobreží Neapola má zhruba 50-tisíc obyvateľov a je veľmi populárny medzi turistami.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: ostrov Ischia, Taliansko, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Po zemetrasení na Ischii zachránili spod trosiek troch chlapcov, zahynuli dve ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017