Po útoku v Barcelone našli už tri dodávky, hlavnému podozrivému podľa matky vymyl mozog imám

349903_barcelona 640x420.jpg

BARCELONA 20. augusta (WebNoviny.sk) – Younes Abouyaaquoub, hlavný strojca tohtotýždňových útokov v Barcelone a španielskom prímorskom letovisku Cambrils, si na svoju kreditnú kartu požičal až tri dodávky, z ktorých jednu použil na barcelonskom bulvári Las Ramblas, kde s ňou zrážal ľudí. Vyplýva to z najnovších zistení španielskej polície.

Odporúčame:
Španielska polícia odpálila výbušniny, ktoré mali byť použité na teroristické útoky

Všetky tri dodávky sa už podarilo nájsť, na rozdiel od hlavného páchateľa, ktorý polícii stále uniká. Jedna dodávka zostala na mieste činu v Barcelone, druhú sa podarilo nájsť v meste Ripoll, kde Abouyaaquoub býval, a tretiu v meste Vic, ktoré leží zhruba na polceste medzi Barcelonou a Ripollom.

Hlavný páchateľ Younes Abouyaaquoub, ktorý vo štvrtok v Madride zabil trinásť ľudí a ďalších 120 zranil, je 22-ročný Maročan žijúci dlhšie v Španielsku. Jeho doklady sa našli v jednej z dodávok, konkrétne v tej, ktorá bola nájdená v meste Vic. Médiám sa podarilo skontaktovať jeho matku, ktorá povedala, že svojho syna nespoznáva a že mu vymyl mozog imám, na ktorého kázne chodil.

K útokom v Španielsku sa prihlásila militantná extrémistická organizácia Islamský štát (IS) a vyhlásila, že sú odvetou za španielsku účasť na operáciách medzinárodnej vojenskej koalície proti IS v Sýrii a Iraku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Viac k témam: teroristický útok, teroristický útok v Barcelone, terorizmus, Younes Abouyaaquoub
Zdroj: Webnoviny.sk – Po útoku v Barcelone našli už tri dodávky, hlavnému podozrivému podľa matky vymyl mozog imám © SITA Všetky práva vyhradené.

20. augusta 2017