Po bombovom útoku v Turecku zahynuli policajti a dieťa

Explózia vyhĺbila na hlavnej ceste veľký kráter a televízie odvysielali zábery trojposchodovej budovy, ktorá sa zdala celá zničená.

Ankara 15. augusta (WebNoviny.sk) – Kurdskí povstalci odpálili bombu uloženú v aute pri policajnej stanici na juhovýchode Turecka a zabili dvoch policajtov a malé dieťa. Ďalších približne 25 ľudí utrpelo zranenia. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Útok bol zacielený na stanicu dopravnej polície na hlavnej ceste spájajúcej mestá Diyarbakir a Batman, uviedla turecká štátna agentúra Anadolu. Explózia vyhĺbila na hlavnej ceste veľký kráter a televízie odvysielali zábery trojposchodovej budovy, ktorá sa zdala celá zničená.

Predstavitelia obvinili z útoku Stranu kurdských pracujúcich (PKK). Úrad guvernéra provincie Diyarbakir oznámil, že medzi zranenými sa nachádza aj osem policajtov.

Zrážky medzi PKK a tureckými bezpečnostnými silami sa obnovili vlani po tom, čo stroskotalo krehké prímerie medzi oboma stranami. PKK často útočí na políciu alebo armádu výbušninami umiestnenými na cestách alebo bombami uloženými vo vozidlách.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016