Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová získali striebro na turnaji v Slovinsku

349864_dubovcova strbova 1 640x420.jpg

PORTOROŽ 19. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová a Natália Dubovcová nasadené ako piate získali striebro v slovinskom meste Portorož na turnaji pre dvojice z krajín Stredoeurópskej volejbalovej oblastnej asociácie (MEVZA) v rámci CEV Continental Tour.

Zverenky poľského trénera Lukasza Fijaleka v sobotňajšom finále prehrali tesne 1:2 (-11, 18, -13) so sedmičkami podujatia, Poľkami Aleksandrou Gromadowskou a Katarzynou Kociolekovou. Štrbová a Dubovcová prešli do finále bez zaváhania, uspeli v prvých troch kolách a aj v semifinále; postupne si poradili s pármi z Rakúska, Česka a Slovinska.

V Portoroži sa predstavili aj iné slovenské dvojice: kvalifikačným sitom neprešli Ľubica Šipošová s Luciou Behúnovou a ani Dominika Nestarcová so Silviou Poszmikovou. V mužskej súťaži bojovali Jakub Ihnát a Michal Kollár, po dvoch prehrách obsadili 13. priečku.

CEV Continental Tour v plážovom volejbale

MEVZA – Portorož (Slovin.) – finále:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-5) – Aleksandra Gromadowská, Katarzyna Kocioleková (Poľ.-7) 1:2 (-11, 18, -13) za 50 minút

Viac k témam: Andrea Štrbová, Natália Dubovcová, plážový volejbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová získali striebro na turnaji v Slovinsku © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2017