Petra Vlhová získala pred obrovským slalomom výhodu, trať prvého kola postaví Livio Magoni

397683_austria_alpine_skiing_world_cup_65529 0d86af87000c4dd7ae9a96212dfd19b9 676x431.jpg

AARE 13. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude mať drobnú výhodu pred súperkami v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. Prvé kolo štvrtkovej súťaže žien so začiatkom o 14.15 h postaví jej taliansky tréner Livio Magoni.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) o tom informovala na svojej internetovej stránke a potvrdil to aj zdroj z prostredia tímu Vlhovcov. Druhé kolo, ktoré sa začne o 17.45 h pod umelým osvetlením, bude stavať tréner talianskeho tímu Gian Luca Rulfi.

Petra Vlhová je jednou z favoritiek obrovského slalomu žien v Aare. Na začiatku tejto sezóny ešte nebola členkou užšej špičky v obrovskom slalome, ale víťazstvá v rakúskom Semmeringu a slovinskom Maribore ju vyniesli až na priebežnú tretiu priečku v hodnotení tejto disciplíny vo Svetovom pohári. Vlhová sa po zisku striebornej medaily v kombinácii presunula s celým svojim tímom zo švédskeho Aare do nórskeho Trysilu, kde v uplynulých troch dňoch trénovala obrovský slalom.

Našli sme tam výborné podmienky na nerušený tréning. V tomto stredisku sa pripravovala aj Mikaela Shiffrinová. Každý tím však mal k dispozícii inú sekciu kopca, keďže Mikaela nechcela s Petrou trénovať,“ povedal Boris Vlha, stabilný člen tímu Vlhovcov a Petrin brat , v rozhovore pre denník Šport.

Viac k témam: Aare, majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní, obrovský slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová získala pred obrovským slalomom výhodu, trať prvého kola postaví Livio Magoni © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019