Petra Bondru uviedli v Moskve do Siene slávy IIHF

Niekdajší už zosnulý maďarský útočník Gábor Ocskay sa stal držiteľom ocenenia Richarda ‚Bibiho‘ Torrianiho.MOSKVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Bývalého úspešného slovenského reprezentanta Petra Bondru v nedeľu uviedli do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie. Stalo sa to v Moskve v deň, keď finálovým súbojom Fínska a Kanady vyvrcholí svetový šampionát v Rusku.

Okrem Bondru sa novými členmi Siene slávy IIHF stali aj Rusi Sergej Fiodorov a Valerij Kamenskij a Fín Ville Peltonen, pocta sa ušla aj bývalým úspešným trénerom Patovi Quinnovi a Benovi Smithovi. Niekdajší už zosnulý maďarský útočník Gábor Ocskay sa stal držiteľom ocenenia Richarda „Bibiho“ Torrianiho a bývalý ruský komentátor Nikolaj Ozerov dostal Cenu Paula Loicqa za významné zásluhy v medzinárodnom hokeji.

Štyridsaťosemročný bývalý skvelý útočník Bondra okrem závratnej zámorskej kariéry v drese Washingtonu Capitals reprezentoval Slovensko na troch zimných olympijských hrách a dvoch majstrovstvách sveta. Z oboch MS si odniesol domov medailu. Zápis do hokejovej histórie predviedol na MS 2002 v Göteborgu, kde práve jeho gól zabezpečil Slovákom titul majstrov sveta vo finále proti Rusku (4:3).

Bondra sa stal na MS 2002 so 7 zásahmi najlepším strelcom, o rok neskôr na MS v Helsinkách pridal do jagavej zbierky bronz. V drese Slovenska odohral 47 zápasov a pripísal si 35 gólov. V NHL v 1081 stretnutiach strelil 503 gólov, predviedol aj dve vyše 50-gólové sezóny. Po skončení kariéry pôsobil ako generálny manažér slovenskej reprezentácie na vrcholných podujatiach (2008 – 2011).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016