Peter Sagan sa opäť stal Flámom roka

V domácej kategórii sa už po piaty raz stal Flámom roka Greg van Avermaet.BRUSEL 27. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa už po druhý raz stal laureátom ocenenia Flám roka v medzinárodnej kategórii. Prestížnu cenu, ktorú od roku 2003 udeľuje redakcia belgického denníka Het Nieuwsblad, získal Peter Sagan aj vlani.

Belgičania pripomínajú, že Sagan bol prakticky jediným vážnym kandidátom na toto ocenenie, keďže v tomto roku vyhral monumentálnu klasiku Okolo Flámska, opätovne obhájil zelený dres na Tour de France, stal sa celkovým víťazom WorldTour a napokon pridal aj úspešnú obhajobu titulu majstra sveta. „Sagan sa organizátorom poďakoval v rozhovore, ktorý nahrali ešte pred začiatkom majstrovstiev sveta,“ informoval portál cyclingnews.com.

Odporúčame:

Peter Sagan je historická jednotka SR v športovom marketingu

V domácej kategórii sa už po piaty raz stal Flámom roka Greg van Avermaet. Zároveň zopakoval svoj triumf z minulého roka. Skvelý belgický klasikár dosiahol v sezóne niekoľko pozoruhodných výsledkov, korunu svojim úspechom nasadil ziskom zlatej medaily v pretekoch s hromadným štartom na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Špeciálne ocenenie za celoživotný prínos si počas slávnosti v Ostende prevzal Švajčiar Fabian Cancellara. Špecialista na klasiky a časovku sa tento rok rozlúčil s kariérou olympijským triumfom v jazde proti chronometru. Flámkou roka sa stala úspešná dráharka Jolien D´Hooreová a cyklokrosový majster sveta Wout van Aert si prevzal cenu pre Fláma roka v krosových pretekoch.

http://www.cyclingnews.com/news/van-avermaet-claims-fifth-nieuwsblad-flandrien-award/

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. októbra 2016