Peter Sagan bude mať v Bergene veľkú podporu od svojich krajanov

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa pri obhajobe titulu majstra sveta v pretekoch s hromadných štartom v nórskom Bergene bude môcť spoľahnúť na pomoc piatich krajanov.

Odporúčame:
Peter Sagan poskočil o štyri priečky v rebríčku UCI WorldTour

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v stredu zverejnila zoznam, koľko jazdcov bude môcť reprezentovať danú krajinu. Po šesť cyklistov rovnako ako SR nasadí aj Poľsko, Slovinsko, Švajčiarsko, Česko, Portugalsko, USA, Írsko, Dánsko a Rusko. Najviac, po deväť jazdcov, budú mať k dispozícii Belgicko, Španielsko, Veľká Británia, Taliansko, Nórsko, Kolumbia, Francúzsko, Austrália, Holandsko a Nemecko.

Odporúčame:
Peter Sagan suverénne vyhral bodovaciu súťaž na BinckBank Tour

Počet jazdcov pre jednotlivé krajiny vzišiel z rebríčka UCI. Prvých desať štátov má garantovaný plný počet 9 cyklistov, krajiny na 11. – 20. mieste môžu využiť šesť reprezentantov. Slovensku patrí v renkingu k 15. augustu 12. pozícia.

Dvadsaťsedemročný Žilinčan Peter Sagan mal doteraz pri svojich dvoch tituloch svetového šampióna v americkom Richmonde a katarskej Dauhe naporúdzi vždy len dvoch krajanov. Boli nimi jeho starší brat Juraj a Michael Kolář.

Viac k témam: cyklistika, Peter Sagan, UCI WorldTour
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan bude mať v Bergene veľkú podporu od svojich krajanov © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017