8.11.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 8. novembra, 14:01
Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) zvažuje kandidatúru na prezidenta. Ako ďalej uviedol pre verejnoprávnu televíziu RTVS, v rámci strany by sa touto témou mali zaoberať v nasledujúcich týždňoch.
„Túto tému som nevylúčil, a teda je to stále otvorená otázka, ktorú v najbližších týždňoch budeme musieť aj v strane, aj ja osobne nejakým spôsobom rozlúsknuť,“ uviedol predseda parlamentu.
Pellegrini zároveň povedal, že zatiaľ neuvažuje nad termínom prezidentských volieb. „Keď sa to témou stane a bude čas, aby som o tom rozhodol, tak, samozrejme, budem vás o tom informovať,“ uviedol pre médiá po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.
V kompetencii predsedu Národnej rady SR je totižto určiť a vyhlásiť termín konania parlamentných a prezidentských volieb a volieb do orgánov územnej samosprávy.
Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Kandidatúra, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Hlas-SD, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Peter Pellegrini sa vyjadril k svojej prípadnej kandidatúre v prezidentských voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.
8. novembra 2023