Pčolinský: Odvolávanie Kaliňáka je šaškáreň Matoviča

Sme rodina podporuje odvolávanie Fica, ale obáva sa šaškárne Matoviča.BRATISLAVA 1. júla (WebNoviny.sk) – Celá mimoriadna schôdza parlamentu o odvolávaní ministra vnútra Roberta Kaliňáka sa podľa opozičného poslanca Petra Pčolinského (Sme rodina) zvrtla na reklamnú kampaň predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

Viac z mimoriadnej schôdze parlamentu:

Odvolávanie Kaliňáka prerušili, opozícia hovorí o mečiarizme

Fico vychválil Kaliňáka, opozícia len kydá hnoj

Bašternák je vraj kľúčový človek, drží koalíciu za časť tela

Ako povedal Pčolinský dnes pre agentúru SITA, aj poslanci za Sme rodina sa snažili Matoviča presvedčiť, aby odpratal plagát, nech sa môže pokračovať v odvolávaní Kaliňáka.

„Odmietol. Zjavne mu vôbec nešlo o odvolanie ministra vnútra, ale len o pozornosť novinárov a kamier. Výsledok vieme. Kaliňák sa odvolávať nebude a my sme poslúžili ako komparz pre Igora Matoviča a jeho mediálnu šaškáreň,“ vyhlásil Pčolinský s tým, že on sám nemohol vystúpiť v rozprave pre ego jedného človeka a jeho divadlo.

Obrazom: Policajná razia v objektoch spojených s Bašternákom

Mimoriadnu schôdzu parlamentu o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi predseda parlamentu Andrej Danko prerušil vo štvrtok večer na neurčito. Dôvodom bolo, že Igor Matovič v sále rozprestrel transparent s nápisom „Slušní ľudia platia dane, zlodeji si žijú za ne“ s fotografiami Roberta Kaliňáka a Ladislava Bašternáka. Dnes podá SaS a OĽaNO návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi.

Sme rodina je podľa Pčolinského principiálne za odvolanie predsedu vlády. „Fico by mal odstúpiť, lebo jeho tretia vláda je len fraška. Nemá morálne právo viesť túto krajinu,“ zdôraznil Pčolinský, ktorý sa však obáva, že to opäť bude len účasť na divadla Matoviča. „To by už bola tretia mimoriadna schôdza za sebou v krátkom čase za sebou. Opäť pôjde len o prezentáciu štandardných strán, ktoré sa budú ukazovať pred médiami. Obávam, sa, aby to nebola len šaškáreň Matoviča,“ dodal Pčolinský.

Odporúčame:

Koalícia opäť Kaliňáka podrží, v kauze je veľa otáznikov

Obrazom: Polícia robila raziu u podnikateľa Bašternáka

Asistent poslanca Rajtára ľutuje, že si pozrel účet Kaliňáka

Smeru ublížila kauza Bašternák. #Sieť ide ku dnu

Obrazom: Tisíce demonštrantov opäť žiadali demisiu Kaliňáka

Zo 650-tisíc na 10,5 milióna. Matovič ukázal príjmy Kaliňáka

Opozícia vytiahla na ministra Kaliňáka ďalší jeho kšeft

Prokurátori z kauzy Kaliňák majú prepojenie na Bašternáka

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016