Pátranie po záhadne stratenom malajzijskom lietadle pokračuje, vedci vyčlenili tri lokality

349530_austr_malaj 640x420.jpg

CANBERRA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Vedci potenciálne zúžili oblasť pátrania po nezvestnom malajzijskom lietadle na tri špecifické lokality v južnom Indickom oceáne. Viedla ich k tomu nová analýza satelitných záberov a oceánskych prúdov z obdobia, keď stroj v roku 2014 zmizol. Analýzu zverejnili v stredu.

Austrálsky Úrad pre bezpečnosť dopravy však upozornil, že analýza sa opiera o francúzske satelitné zábery plávajúcich objektov, ktoré sú „pravdepodobne zhotovené ľuďmi“, čo však ešte nemusí znamenať, že pochádzajú z letu MH370.

Lokality by ale mohli byť východiskovými bodmi pre pátranie v rámci oblasti veľkej 25-tisíc kilometrov štvorcových, ktorú experti vytýčili v novembri ako najpravdepodobnejšie miesto pádu Boeingu 777.

Odporúčame:
Lietadlo, ktoré ležalo 60 rokov na dne jazera, opäť poletí

Oblasť susedí s pôvodnou zónou pátrania juhozápadne od Austrálie, ktorú identifikovali prostredníctvom satelitných snímok z posledných hodín letu. Ten sa očividne skončil po tom, ako lietadlu došlo palivo.

Malajzijský stroj s 239 osobami zmizol 8. marca 2014 za dodnes neobjasnených okolností počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Vyšetrovatelia tvrdia, že lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines sa po strate kontaktu nad Juhočínskym morom otočilo a zamierilo do odľahlých oblastí Indického oceánu. Jeho osud patrí medzi najväčšie záhady v histórii civilného letectva.

Viac k témam: Austrália, lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Pátranie po záhadne stratenom malajzijskom lietadle pokračuje, vedci vyčlenili tri lokality © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017