Paríž St. Germain nechce poslať Neymara na operáciu, aj tak však bude pauzovať niekoľko týždňov

401147_neymar 676x479.jpg

PARÍŽ 30. januára (WebNoviny.sk) – Niekoľko dní po zranení Brazílčana Neymara potvrdil jeho klubový zamestnávateľ, francúzsky Paríž St. Germain, bližšie podrobnosti o tom, ako bude prebiehať rekonvalescencia v prípade tohto čoskoro 27-ročného útočníka (nar. 5. februára 1992, pozn.).

Neymar sa zranil v minulotýždňovom zápase šestnásťfinále Francúzskeho pohára proti Štrasburgu (2:0). Podľa prvotných vyšetrení si obnovil zranenie piatej priehlavkovej kosti na pravej nohe, pre ktoré takmer prišiel o vlaňajšie majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku.

Parížsky klub prostredníctvom oficiálneho stanoviska uviedol, že hráča nechce poslať na operáciu. „Po rozhovoroch viacerých špecialistov sme dosiahli konsenzus, aby bola Neymarovi naordinovaná konzervatívna liečba. Neymarov návrat na trávnik sa očakáva do desiatich týždňov,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení PSG.

Niekdajší hráč FC Barcelona a FC Santos by sa podľa týchto informácií mohol objaviť na ihrisku až začiatkom apríla. Nestihne tak ani jeden z osemfinálových duelov Ligy majstrov proti Manchestru United, ktoré sú na programe 12. februára a 6. marca.

Viac k témam: Ligue 1, PSG Paríž St. Germain
Zdroj: Webnoviny.sk – Paríž St. Germain nechce poslať Neymara na operáciu, aj tak však bude pauzovať niekoľko týždňov © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2019