Paralympiáde v Riu hrozia ďalšie škrty, chýbajú financie

Medzinárodný paralympijský výbor napriek nepriaznivej situácii verí, že nebude nutné vyradiť z programu PH niektoré disciplíny.

RIO DE JANEIRO 16. augusta (WebNoviny.sk) – Brazília s vypätím všetkých síl organizuje Hry XXXI. olympiády a ešte horšie to vyzerá s paralympijskými hrami, ktoré sa v Riu de Janeiro uskutočnia 7. – 18. septembra.

Ak sa nenájdu peniaze, niektorí zdravotne hendikepovaní športovci sa do dejiska ani nedostanú. V pondelok sa konala krízová schôdzka za účasti prezidenta Medzinárodného paralympijského výboru (MPV) Philipa Cravena, predstaviteľov brazílskej vlády a starostu Ria Eduarda Paesa.

Craven vyslovil obavy o účasť niektorých krajín, pretože nedostali očakávané finančné granty na pokrytie cestovných nákladov. Na zažehnanie tohto rizika by malo stačiť 7 miliónov amerických dolárov. Rio je podľa Cravena pripravené poskytnúť 150 miliónov realov (47 miliónov USD) na usporiadanie podujatia, ktoré neoslovilo sponzorov ani divákov. MPV napriek nepriaznivej situácii verí, že nebude nutné vyradiť z programu PH niektoré disciplíny.

Ak nebudú k dispozícii dodatočné finančné prostriedky, budeme musieť pristúpiť k ďalším škrtom,“ uzavrel nateraz Craven.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016