Panika vo viedenskom metre, mladíci sa oháňali zbraňami

Mladíci sa oháňali airsoftovými zbraňami a na prvej z oboch staníc pokrikovali aj arabský slogan Boh je veľký (Allahu Akbar).

VIEDEŇ 30. januára (WebNoviny.sk) – O panike, ktorá vypukla popoludní medzi cestujúcimi na trati viedenského metra U3, informovali rakúske internetové servery.

Znepokojenie vyvolalo vyčíňanie skupinky mladistvých na staniciach Schweglerstrasse a Zieglergasse. Mladíci sa oháňali airsoftovými zbraňami a na prvej z oboch staníc pokrikovali aj arabský slogan Boh je veľký (Allahu Akbar).

Hovorca viedenskej polície Paul Eidenberger pre vysielanie verejnoprávnej televízie ORF uviedol, že privolané hliadky už na staniciach nenašli žiadnych podozrivých. Budú sa preto vyhodnocovať záznamy z bezpečnostných kamier.

Incident je predmetom vyšetrovania, čo platí aj o tvrdeniach časti svedkov, podľa ktorých padli dokonca výstrely.

Viedenský dopravný podnik upozornil v tejto súvislosti cestujúcu verejnosť, že v súpravách metra aj na nástupištiach sú nainštalované núdzové zariadenia, ktoré umožňujú priame spojenie s rušňovodičom alebo dispečingom metra. Cestujúci by ich mali v prípade potreby využívať, dodal hovorca Wiener Linien Daniel Amann.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2017