Pakistanské ministerstvo nesúhlasí, že kašmírsku skupinu dali na zoznam teroristických organizácií

349682_afg 640x420.jpg

ISLAMABAD 17. augusta (WebNoviny.sk) – Pakistanské ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo hnev a sklamanie z toho, že Washington označil za teroristickú organizáciu kašmírsku militantnú skupinu Hizbul mudžáhidín, ktorá v oblasti bojuje proti indickej vláde. Hovorca pakistanského rezortu zahraničia Nafíz Zakaría vo štvrtok povedal, že jeho krajina bude pokračovať v poskytovaní „politickej, diplomatickej a morálnej podpory“ kašmírskemu ľudu v jeho snahe zameranej na sebaurčenie.

Odporúčame:
Pakistan obvinil Indiu, že buduje tajné jadrové mesto

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v stredu informovala, že skupinu Hizbul mudžáhidín dala na zoznam zahraničných teroristických organizácií. Ide o najväčšiu z kašmírskych militantných skupín. Jej zakladateľa Sajída Salahuddína USA v júni označili za teroristu.

Odporúčame:
Pakistan zasiahlo zemetrasenie, ľudia utekali z domovov

Kašmír je rozdelený medzi Pakistan a Indiu, ale obe krajiny si robia nárok na celý tento región. Povstalecké skupiny v časti Kašmíru, ktorú kontroluje India, bojujú proti indickej vláde v regióne od roku 1989.

Viac k témam: Pakistan, teroristická skupina, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Pakistanské ministerstvo nesúhlasí, že kašmírsku skupinu dali na zoznam teroristických organizácií © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2017